Manufacturer Part #
1623783-1
SQ Series 10 kOhm 7 W ±5 % ±300 ppm/°C Through Hole Wirewound Resistor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | TE Connectivity | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:250 per Bag Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
TE Connectivity 1623783-1 - Technical Attributes
Attributes Table
| Resistance: | 10kΩ |
| Rated Power: | 7W |
| Tolerance (%): | ±5% |
| Temp Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Technology: | Wirewound |
| Operating Temp Range: | -55°C to +250°C |
| Dimension: | L 39mm x W 13mm x H 9mm |
| Height - Max: | 10mm |
| No. of Terminations: | 2 |
| Overload Voltage - Max: | 1000V |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
19 Weeks
Quantity
Unit Price
250
$0.295
750
$0.285
2,500
$0.28
5,000+
$0.275
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
250 per Bag
Mounting Method:
Through Hole