CFM12JT100K
CFM Series 0.5 W 100 kΩ ±5% 0 to -850 ppm/°C Axial Carbon Film Resistor
ECAD Model:
Mfr. Name: Stackpole Electronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code:
Product Specification Section
Stackpole Electronics CFM12JT100K - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance: 100kΩ
Rated Power: 0.5W
Tolerance (%): ±5%
Temp Coefficient: +0ppm/°C to -850ppm/°C
Dimension: L  8.5mm x D  2.7mm