RMCF0805FT392K
RMCF Series 0805 0.125 W 392 kOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ECAD Model:
Mfr. Name: Stackpole Electronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code:
Product Specification Section
Stackpole Electronics RMCF0805FT392K - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance: 392kΩ
Rated Power: 0.125W
Tolerance (%): ±1%
Temp Coefficient: ±100ppm/°C