RNF14FTD2K32
RNF Series 0.25 W 2.32 kOhm ±1 % ±100 ppm/°C General Purpose Metal Film Resistor
Product Specification Section
Stackpole Electronics RNF14FTD2K32 - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance: 2.32kΩ
Rated Power: 0.25W
Tolerance (%): ±1%
Temp Coefficient: ±100ppm/°C
Dimension: L  6.35mm x D  2.35mm