RNF14FTD3R01
RNF Series 0.25 W 3.01 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C General Purpose Metal Film Resistor
Product Specification Section
Stackpole Electronics RNF14FTD3R01 - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance: 3.01Ω
Rated Power: 0.25W
Tolerance (%): ±1%
Temp Coefficient: ±100ppm/°C
Dimension: L  6.35mm x D  2.35mm