RSF2JB2K40
RSF Series 2 W 2.4 kOhm ±5% ±200 ppm/°C General Purpose Metal Oxide Resistor
ECAD Model:
Mfr. Name: Stackpole Electronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code:
Product Specification Section
Stackpole Electronics RSF2JB2K40 - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance: 2.4kΩ
Rated Power: 2W
Tolerance (%): ±5%
Temp Coefficient: ±200ppm/°C
Dimension: L  15mm x D  5.5mm