Manufacturer Part #
EXB-S8V681J
EXB-S8V Series 0805 0.1 W 680 Ohm ±5 % 8 Element SMT Chip Resistor Array
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:2500 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry EXB-S8V681J - Technical Attributes
Attributes Table
| No of Elements: | 4 |
| Resistance: | 680Ω |
| Tolerance (%): | ±5% |
| Power Dissipation: | 100mW |
| Voltage Rating: | 100V |
| Type: | Isolated |
| Temp Coefficient (ppm/K): | ±200ppm/K |
| Operating Temp Range: | -55°C to +125°C |
| Case Size: | 0805 (2012 Metric) |
| No of Pins: | 8 |
| Dimension: | L 5.08mm x W 2.2mm x H 0.9mm |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
18 Weeks
Quantity
Unit Price
2,500
$0.136
5,000
$0.134
7,500
$0.133
12,500+
$0.13
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
2500 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount