Manufacturer Part #
SMBJ10CA
SMBJ Series 10 V 600 W Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Taiwan Semiconductor | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:3000 per Reel Package Style:SMB (DO-214AA) Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Taiwan Semiconductor SMBJ10CA - Technical Attributes
Attributes Table
| Breakdown Voltage-Min: | 11.1V |
| Clamping Voltage-Max: | 17V |
| Directional: | Bi-Directional |
| Power Dissipation: | 5W |
| Peak Output Current: | 35.3A |
| Reverse Leakage Current: | 5µA |
| Peak Power: | 600W |
| Test Current: | 1mA |
| Standoff Voltage: | 10V |
| Operating Temp Range: | -65°C to +150°C |
| Storage Temperature Range: | -65°C to +175°C |
| Breakdown Voltage-Max: | 12.3V |
| Package Style: | SMB (DO-214AA) |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
19 Weeks
Quantity
Unit Price
3,000
$0.058
9,000
$0.0565
12,000
$0.0561
30,000
$0.0549
45,000+
$0.0538
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
3000 per Reel
Package Style:
SMB (DO-214AA)
Mounting Method:
Surface Mount