Manufacturer Part #
AP62150WU-7
Switching Voltage Regulators DCDC Conv HV Buck TSOT26 TR 3K
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Diodes Incorporated | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:3000 per Reel Package Style:TSOT-26 Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Diodes Incorporated AP62150WU-7 - Technical Attributes
Attributes Table
| Topology: | Buck |
| Input Voltage: | 4.2V to 18V |
| Output Current-Max: | 1.5A |
| Output Type: | Adjustable |
| Switching Frequency-Max: | 1.3MHz |
| Operating Temp Range: | -40°C to +85°C |
| Quiescent Current: | 135µA |
| Storage Temperature Range: | -65°C to +150°C |
| Moisture Sensitivity Level: | 1 |
| Product Status: | Active |
| Package Style: | TSOT-26 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
12 Weeks
Quantity
Unit Price
3,000
$0.122
6,000
$0.121
9,000
$0.12
15,000
$0.119
30,000+
$0.117
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
3000 per Reel
Package Style:
TSOT-26
Mounting Method:
Surface Mount