Manufacturer Part #
MDSR-10-15-20
Glass Body Reed Switch 10 W 350 mA 500 mA 140 V Through Hole
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Littelfuse | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1000 per Box Package Style:AXIAL Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | 2608 | ||||||||||
Product Specification Section
Littelfuse MDSR-10-15-20 - Product Specification
Littelfuse MDSR-10-15-20 - Technical Attributes
Attributes Table
| Contact Current-Max: | 1A |
| Termination Style: | Axial Leads |
| Relay Type: | Reed |
| Switching Voltage: | 200V |
| Power Dissipation: | 10W |
| Operating Temp Range: | -40°C to +12°C |
| No of Terminals: | 2 |
| Package Style: | AXIAL |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
13 Weeks
Quantity
Unit Price
1,000
$0.74
2,000
$0.73
3,000
$0.725
4,000
$0.72
5,000+
$0.705
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1000 per Box
Package Style:
AXIAL
Mounting Method:
Through Hole