Manufacturer Part #
MF60152V1-1000U-A99
replacement to ME60152V2-000U-A99
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | SUNON | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:200 per Box Mounting Method:Panel Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
SUNON MF60152V1-1000U-A99 - Technical Attributes
Attributes Table
| Type: | Axial Square |
| Bearing Type: | Vapo |
| Air Flow: | 26.4CFM |
| Noise: | 34.2dBA |
| Voltage Rating: | 24V |
| Rated Power: | 1.8W |
| RPM: | 4700RPM |
| No of Terminals: | 2 |
| Material Frame: | Plastic |
| Material Blade: | Plastic |
| Operating Temp Range: | -10°C to +70°C |
| Dimension: | L 60mm x W 60mm x H 15mm |
| Mounting Method: | Panel Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
N/A
Quantity
Unit Price
200+
$6.30
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
200 per Box
Mounting Method:
Panel Mount