Manufacturer Part #
ECS-.327-12.5-12-TR
ECX-12 Series 32.768 kHz ±20 ppm 12.5 pF -40 to +85 °C SMT Tuning Fork Crystal
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | ECS Inc. | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:3000 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2506 | ||||||||||
Product Specification Section
ECS Inc. ECS-.327-12.5-12-TR - Technical Attributes
Attributes Table
| Load Capacitance: | 12.5pF |
| Operating Frequency: | 32.768kHz |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Operating Temp Range: | -40°C to +85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 90kΩ |
| Drive Level: | 0.5µW |
| Aging (First Year): | ±3ppm |
| Storage Temperature Range: | -55°C to +125°C |
| Moisture Sensitivity Level: | 1 |
| Dimension: | L 2mm x W 1.2mm |
| No of Pins: | 2 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
9,000
USA:
9,000
On Order:
0
Factory Lead Time:
18 Weeks
Quantity
Unit Price
3,000+
$0.325
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
3000 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount