Manufacturer Part #
MBRF30200CT
MBRF30200CT Series 200 V 30 A Through Hole Schottky Rectifier - ITO-220AB
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | SMC | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:50 per Tube Package Style:ITO-220AB Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
SMC MBRF30200CT - Technical Attributes
Attributes Table
| Average Rectified Current-Max: | 30A |
| Peak Current-Max: | 200A |
| Reverse Voltage-Max [Vrrm]: | 200V |
| Reverse Current-Max: | 1mA |
| Forward Voltage: | 0.79V |
| Configuration: | Dual |
| Diode Capacitance-Max: | 400pF |
| Thermal Resistance: | 3.5°C/W |
| Operating Temp Range: | -55°C to +150°C |
| Storage Temperature Range: | -55°C to +150°C |
| Package Style: | ITO-220AB |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
11 Weeks
Quantity
Unit Price
50
$0.445
200
$0.435
750
$0.42
1,250
$0.415
2,500+
$0.405
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
50 per Tube
Package Style:
ITO-220AB
Mounting Method:
Through Hole