Manufacturer Part #
AS7C256A-12JINTR
AS7C256A Series 256-Kbit (32 K x 8) 4.5 V 12 ns CMOS Static RAM - SOJ-28
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Alliance Memory | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1000 per Reel |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Alliance Memory AS7C256A-12JINTR - Product Specification
Alliance Memory AS7C256A-12JINTR - Technical Attributes
Attributes Table
| Memory Density: | 256kb |
| Memory Organization: | 32 K x 8 |
| Number of Words: | 256 |
| Word Length: | 8b |
| Supply Voltage-Nom: | 4.5V to 5.5V |
| Access Time-Max: | 12ns |
| Temperature Grade: | Industrial |
| Supply Current: | 60mA to 75mA |
| Operating Temperature: | -40°C to +85°C |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
8 Weeks
Quantity
Unit Price
1,000+
$2.14
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1000 per Reel