Manufacturer Part #
ECA-2CM220
M-A Series 160 V 22 uF LS=5 mm 85°C Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:200 per Bag Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry ECA-2CM220 - Technical Attributes
Attributes Table
| Series: | M |
| Type: | Radial |
| Capacitance: | 22µF |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Rated Voltage: | 160V |
| Lifetime@Temperature: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temp Range: | -25°C to +85°C |
| Ripple Current: | 175mA |
| Lead Spacing: | 5mm |
| Operating Temp-Max: | 85°C |
| Leakage Current: | 221.2µA |
| Dimension: | L 16mm x D 10mm |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
27 Weeks
Quantity
Unit Price
150
$0.149
400
$0.146
1,250
$0.143
2,500
$0.142
7,500+
$0.136
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
200 per Bag
Mounting Method:
Through Hole