Manufacturer Part #
CDRH3D18NP-4R7NC
CDRH Series 4.7 uH ±30 % Tol. 1.35 A Shielded Surface Mount Power Inductor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Sumida | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1000 per Reel |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Sumida CDRH3D18NP-4R7NC - Technical Attributes
Attributes Table
| Inductance-Nom: | 4.7µH |
| Rated Current-Max: | 1.35A |
| Tolerance (%): | ±30% |
| Shielding: | Yes |
| DC Resistance: | 107.5MΩ |
| Core Material: | Ferrite |
| Test Frequency: | 100kHz |
| Operating Temp Range: | -40°C to +105°C |
| Storage Temperature Range: | -40°C to +105°C |
| No of Terminals: | 2 |
| Dimension: | L 4mm x W 4mm x H 2mm |
| Moisture Sensitivity Level: | 1 |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
N/A
Quantity
Unit Price
1,000
$0.355
2,000
$0.365
4,000
$0.36
5,000+
$0.355
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1000 per Reel