Manufacturer Part #
NPIS63LS820MTRF
NPIS_LS Series 82 uH ±20 % Tol. 0.78 A Shielded Surface Mount Power Inductor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | NIC Components | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:2000 per Reel |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
NIC Components NPIS63LS820MTRF - Product Specification
NIC Components NPIS63LS820MTRF - Technical Attributes
Attributes Table
| Inductance-Nom: | 82µH |
| Rated Current-Max: | 0.78A |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Shielding: | Yes |
| DC Resistance: | 0.445Ω |
| Test Frequency: | 100kHz |
| Operating Temp Range: | -40°C to +125°C |
| No of Terminals: | 2 |
| Dimension: | L 6mm x W 6mm x H 2.8mm |
| Moisture Sensitivity Level: | 1 |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
14 Weeks
Quantity
Unit Price
2,000
$0.0848
4,000
$0.0833
6,000
$0.0824
10,000
$0.0814
20,000+
$0.0791
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
2000 per Reel