Manufacturer Part #
TNPW08055K10BEEN
TNPW Series 0805 0.2 W 5.1 kOhm ±0.1 % ±25 ppm/K Thin Film Flat Chip Resistor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Vishay | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1000 per Reel |
||||||||||
| Date Code: | 2527 | ||||||||||
Product Specification Section
Vishay TNPW08055K10BEEN - Technical Attributes
Attributes Table
| Resistance: | 5.1kΩ |
| Rated Power: | 0.2W |
| Tolerance (%): | ±0.1% |
| Temp Coefficient (ppm/K): | ±25ppm/K |
| Technology: | Thin Film |
| Working Voltage-Nom: | 150V |
| Operating Temp Range: | -55°C to +125°C |
| Case Size: | 0805 (2012 Metric) |
| Height - Max: | 0.55mm |
| No. of Terminations: | 2 |
Pricing Section
Global Stock:
4,000
USA:
4,000
On Order:
0
Factory Lead Time:
8 Weeks
Quantity
Unit Price
1,000
$0.155
2,000
$0.153
3,000
$0.152
5,000
$0.151
10,000+
$0.148
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1000 per Reel