Manufacturer Part #
NRVB2H100SFT3G
MBR2H100 Series SOD-123FL 100 V 2 A Surface Mount Schottky Power Rectifier Auto
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | onsemi | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:10000 per Reel Package Style:SOD-123F Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
onsemi NRVB2H100SFT3G - Technical Attributes
Attributes Table
| Average Rectified Current-Max: | 2A |
| Peak Current-Max: | 50A |
| Reverse Voltage-Max [Vrrm]: | 100V |
| Reverse Current-Max: | 40µA |
| Forward Voltage: | 0.84V |
| Configuration: | Single |
| Thermal Resistance: | 330°C/W |
| Operating Temp Range: | -65°C to +175°C |
| Storage Temperature Range: | -65°C to +175°C |
| Package Style: | SOD-123F |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
43 Weeks
Quantity
Unit Price
10,000+
$0.167
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
10000 per Reel
Package Style:
SOD-123F
Mounting Method:
Surface Mount