Manufacturer Part #
PN7150B0HN/C11006Y
PN7150 Series High performance NFC Controller with Integrated Firmware
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | NXP | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:4000 per Reel Package Style:HVQFN-40 Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
NXP PN7150B0HN/C11006Y - Product Specification
NXP PN7150B0HN/C11006Y - Technical Attributes
Attributes Table
| Type: | Read |
| Clock Frequency-Max: | 13.56MHz |
| Supply Current: | 150mA |
| Supply Voltage: | 2.3V to 5.5V |
| Power Dissipation: | 0.6W |
| Operating Temp Range: | -30°C to +85°C |
| Storage Temperature Range: | -55°C to +150°C |
| No of Terminals: | 40 |
| Moisture Sensitivity Level: | 3 |
| Package Style: | HVQFN-40 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
Factory Lead Time:
16 Weeks
Quantity
Unit Price
4,000+
$5.11
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
4000 per Reel
Package Style:
HVQFN-40
Mounting Method:
Surface Mount