Manufacturer Part #
1277AS-H-4R7M=P2
1277AS-H Series 1210 4.7 uH ±20% 0.18 Ohm DCR Power Inductor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Murata | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:3000 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2535 | ||||||||||
Product Specification Section
Murata 1277AS-H-4R7M=P2 - Technical Attributes
Attributes Table
| Inductance-Nom: | 4.7µH |
| Rated Current-Max: | 1.4A |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Shielding: | Yes |
| DC Resistance: | 0.18Ω |
| Core Material: | Metal |
| Test Frequency: | 1MHz |
| Operating Temp Range: | -40°C to +85°C |
| Storage Temperature Range: | -10°C to +40°C |
| Case Size: | 1210 (3225 Metric) |
| No of Terminals: | 2 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
3,000
USA:
3,000
On Order:
0
Factory Lead Time:
14 Weeks
Quantity
Unit Price
3,000
$0.183
6,000
$0.18
9,000+
$0.178
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
3000 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount