Manufacturer Part #
ERJ-U01J750C
ERJ Series 0201 75 Ohm 0.05 W ±200 ppm/°K Anti-Sulfurated Thick Film Resistor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:15000 per Reel |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry ERJ-U01J750C - Technical Attributes
Attributes Table
| Resistance: | 75Ω |
| Rated Power: | 0.05W |
| Tolerance (%): | ±5% |
| Temp Coefficient (ppm/K): | ±200ppm/K |
| Technology: | Thick Film |
| Working Voltage-Nom: | 25V |
| Operating Temp Range: | -55°C to +125°C |
| Case Size: | 0201 (0603 Metric) |
| Height - Max: | 0.26mm |
| No. of Terminations: | 2 |
| Overload Voltage - Max: | 50V |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
12 Weeks
Quantity
Unit Price
15,000
$0.0293
30,000
$0.0289
45,000
$0.0286
60,000+
$0.0283
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
15000 per Reel