Manufacturer Part #
1ED3010MC12IXUMA1
EiceDRIVER Series 32 V 6.5 A Galvanic Isolated Single Gate Driver - LDSO-6
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Infineon | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1500 per Reel Package Style:SOIC-8 Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Infineon 1ED3010MC12IXUMA1 - Technical Attributes
Attributes Table
| No of Outputs: | Single |
| Output Current: | 6A |
| Peak Output Current: | 6A |
| Supply Voltage-Max: | 32V |
| Quiescent Current: | 1.35mA |
| Rise Time: | 15ns |
| Fall Time: | 15ns |
| Operating Temp Range: | -40°C to +125°C |
| Package Style: | SOIC-8 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
39 Weeks
Quantity
Unit Price
1,500
$0.33
3,000
$0.325
7,500+
$0.315
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1500 per Reel
Package Style:
SOIC-8
Mounting Method:
Surface Mount