Manufacturer Part #
DFLZ30-TP
DFLZ Series 30 V ±5 % 1 W Surface Mount Zener Diode - SOD-123F
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Micro Commercial Components | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:2500 per Reel Package Style:SOD-123F Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Micro Commercial Components DFLZ30-TP - Product Specification
Shipping Information:
HTS Code:
ECCN:
PCN Information:
***UPDATE on Future PCN 108975 - additional part list = some DASHES taken out from the previous SPCN document ****Change Category Additional Assembly & test centerChange Classification MajorChange description: Releasing of new MCC plant in Vietnam to support increasing production capacity.Reason for change: Increase flexibility and volume ramp up according to company?s development plan.
Description Of Change:This PCN is being issued to notify customers that in order to improve automation and product quality .MCC add new qualified source . Full electrical characterization and high reliability testing has been completed to ensure there is no change to device functionality or electrical specifications in the datasheet.
Part Status:
Micro Commercial Components DFLZ30-TP - Technical Attributes
| Power Dissipation: | 1W |
| Forward (Drive) Current: | 0.2A |
| Forward Voltage: | 1.2V |
| Reverse Current-Max: | 1µA |
| Voltage Tolerance: | 5% |
| Impedance: | 15Ω |
| Operating Temp Range: | -55°C to +150°C |
| Configuration: | Single |
| Working Voltage-Nom: | 30V |
| No of Terminals: | 2 |
| Package Style: | SOD-123F |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Available Packaging
Package Qty:
2500 per Reel
Package Style:
SOD-123F
Mounting Method:
Surface Mount