RNF14BTE100K
RNF Series 0.25 W 100 kOhm ±0.1 % ±25 ppm/°C General Purpose Metal Film Resistor
Modèle ECAD:
Nom du fabricant: Stackpole Electronics
Emballage standard:
Product Variant Information section
Code de date:
Product Specification Section
Stackpole Electronics RNF14BTE100K - Caractéristiques techniques
Attributes Table
Resistance: 100kΩ
Rated Power: 0.25W
Tolerance (%): ±0.1%
Temp Coefficient: ±25ppm/°C