Manufacturer Part #
R5F10BBGKNA#W5
16BIT MCU RL78/F13 128K/8K QFN32
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Renesas | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:2500 per Reel Package Style:VQFN-32 Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2503 | ||||||||||
Product Specification Section
Renesas R5F10BBGKNA#W5 - Product Specification
Shipping Information:
Item cannot ship to certain countries.
See List
Item cannot ship to following countries:
HTS Code:
8542.31.00.20
ECCN:
3A991.a.2
This item may be subject to export licensing controls.
PCN Information:
File
Date
PCN Update
05/22/2025
Details and Download
Part Status:
Active
Active
Renesas R5F10BBGKNA#W5 - Technical Attributes
Attributes Table
| Family Name: | RL78 |
| Core Processor: | RL78 CPU |
| Program Memory Type: | Flash |
| Flash Size (Bytes): | 128kB |
| RAM Size: | 8kB |
| Speed: | 24MHz |
| No of I/O Lines: | 25 |
| InterfaceType / Connectivity: | CANbus/I2C/LINbus/SPI/UART |
| Peripherals: | LVD/POR/PWM/Watchdog |
| Supply Voltage: | 2.7V to 5.5V |
| Operating Temperature: | -40°C to +125°C |
| On-Chip ADC: | 12-chx10-bit |
| Watchdog Timers: | 2 |
| Package Style: | VQFN-32 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
2,500
USA:
2,500
On Order:
0
Factory Lead Time:
18 Weeks
Quantity
Unit Price
2,500+
$2.31
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
2500 per Reel
Package Style:
VQFN-32
Mounting Method:
Surface Mount