RMCF2010FT220K
Res Thick Film 2010 220K Ohm 1% 3/4W 100ppm/C Molded SMD SMD Plastic T/R
Modèle ECAD:
Nom du fabricant: Stackpole Electronics
Emballage standard:
Product Variant Information section
Code de date: 2532
Product Specification Section
Stackpole Electronics RMCF2010FT220K - Caractéristiques techniques
Attributes Table
Resistance: 220kΩ
Rated Power: 0.75W
Tolerance (%): ±1%
Temp Coefficient: ±100ppm/°C
Technology: Thick Film
Working Voltage-Nom: 200V
Operating Temp Range: -55°C to +155°C
Case Size: 1210 (3225 Metric)
No. of Terminations: 2
Overload Voltage - Max: 400V