RMCF1206FT768R
RMCF Series 1206 768 Ohm ±1% 0.25 W ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Modèle ECAD:
Nom du fabricant: Stackpole Electronics
Emballage standard:
Product Variant Information section
Code de date:
Product Specification Section
Stackpole Electronics RMCF1206FT768R - Caractéristiques techniques
Attributes Table
Resistance: 768Ω
Rated Power: 0.25W
Tolerance (%): ±1%
Temp Coefficient: ±100ppm/°C
Technology: Thick Film
Operating Temp Range: -55°C to +155°C
Case Size: 1206 (3216 Metric)
Height - Max: 0.7mm
No. of Terminations: 2
Overload Voltage - Max: 400V